• 0533 552 3971
  • Güzelyalı Mah. 81181 Sok. Fazilet Kibritoğlu Apartmanı Kat 1 Daire 2 (Ramazanoğlu Camii Karşısı Groseri Üstü) Çukurova / ADANA
Hakkımızda | ATA Çocuk Diş Kliniği - Uzm. Dt. Arzu SOYGUN
Hakkımızda
Biz Kimiz?

Hakkımızda

Uzm. Dt. Arzu SOYGUN, Orta ve lise eğitimini Ankara Hasanoğlan Anadolu Öğretmen Lisesinde, 1996 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinden 2001 yılında başarı ile mezun oldu. 2002-2005 yılları arasında T.C Sağlık Bakanlığı Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, 2005-2008 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Ankara Osmanlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Çocuk Diş Kliniğinde, 2008-2015 tarihlerinde T.C Sağlık Bakanlığı Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde Çocuk Diş Kliniğinde Diş hekimi olarak görev yapmıştır. 2016 yılında Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesi Çocuk Diş Hekimliği Anabilim Dalı’nda başladığı uzmanlık eğitimini 2019 yılında  başarı ile mezun oldu. 2019-2022 yılları arasında Adana Fatma Kemal Timuçin Ağız Diş Sağlığı Hastanesinde Çocuk Diş Hekimi olarak görev yapmıştır. 2022 Mart itibari ile kendi özel kliniğinde çocuk ve ergen diş tedavileri üzerine hizmet vermektedir.

Uzm. Dt. Arzu SOYGUN, çocuk ve koruyucu diş hekimliğinin tüm alanlarında 23 yıldır çalışmakta olup çocuklarda diş tedavilerinde üstün ikna etme kabiliyeti ile diş tedavilerini yapmaktadır.  Genel anestezi ve sedasyon altında diş dolgusu, ampütasyon, kanal tedavileri,  Diş kırıkları ve Ağız/Çene yaralanmalarının tedavilerini yapmaktadır.  Çocuk ve ergenlerde diş şekil ve renk bozukluklarının estetik tedavileri özel klinik ilgi alanları arasında yer almaktadır.
 
Bilimsel Yayınlanmış Makaleler İçin Tıklayın!
The effects of chitosan addition to glass ionomer cement on microhardness and surface roughness
The effect of gastric acid on chitosan modified glass ionomer cement: SEM-EDS